KONSERVATUVARIMIZ MUHARREM AYI KONSERİ DÜZENLEDİ

Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuvarımız organizasyonunda Üniversitemiz Etlik Milli İrade Binamızda Muharrem Ayı Konseri düzenledi.

Konserimizin başında Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Metin DOĞAN hocamızın Muharrem ayı vesilesiyle birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesini temenni ettiği mesajı okundu. Konserimizin açış konuşmasını Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Serbülend ARPA gerçekleştirdi. Muharrem ayının anlam ve önemine ilişkin bilgiler aktaran Yrd. Doç. Dr. Serbülend ARPA, konservatuvar Müdür V. Sayın Prof. Dr. M. Fatih UŞAN hocamızın selamlarını iletti ve bu tür programların ilerleyen günlerde diğer yerleşkelerimizde de devam edeceğini bildirdi.

Konservatuvar hocalarımızdan Doç. Dr. Cenk GÜRAY, Yrd. Doç. Dr. Alper AKDENİZ, Yrd. Doç. Dr. Burcu AVCI AKBEL, Emre DÜZENLİ ve öğrencilerimizin oluşturduğu konserin şefliğini Öğr. Gör. Çağlar TOPTAŞ üstlendi.

3 ayrı bölümde gerçekleşen konserde dini mûsiki eserlerinden ve Anadolu ezgilerinden örnekler verildi. Konsere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.