3. Kariyer Günleri ve AR-GE Sergisi Sona Erdi

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin 3. Kariyer Günleri ve AR-GE Sergisi Etlik 15 Temmuz Binamızda gerçekleştirildi.

Programda T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Yüksek Coşkunyürek, Ankara 1. OSB Müdürü Sayın Ahmet Balcı, Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Çelik ve Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan açılış konuşması gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Fatih Uşan, Prof. Dr. F. Vehbi Çelebi ile, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katıldığı kariyer günlerinde T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Yüksek Coşkunyürek, “Ulaştırma Stratejileriniz ve Genç Mühendislerimizden Beklentilerimiz” konusunda konferans verdi. Enerji Teknolojileri Panelinde; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürü Dr. Zafer Demircan, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can, TEİAŞ Planlama Yatırım ve Yönetim Daire Başkanı Fatih Göktaş sunum gerçekleştirdiler. Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal AR-GE Merkezleri ve Nitelikli İstihdam konusunda, TÜBİTAK Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Cemil Sağıroğlu E-Devlet Yapılanması konusunda konferans verdiler.

Programın ikinci gününde Savunma Teknolojileri Panelinde; TÜBİTAK SAGE Müdür Yardımcısı Nejat Özkan, TUSAŞ’tan Fahrettin Coşkun, ASELSAN Tasarım Direktörü Serkan Özgün, HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık sunum gerçekleştirdiler. TÜBİTAK Uzay Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu Uydu Teknolojileri konusunda konferans verdi.

Firmaların başarı  öykülerinin katılımcılara aktarıldığı kariyer günlerinde, seçkin firmaların İnsan Kaynakları sorumluların katılımıyla eş zamanlı mülakat teknikleri simülasyonu gerçekleştirildi.

Kariyer Günleri boyunca TÜBİTAK, ASELSAN, ROKETSAN, TAI, OSTİM, MAN, Organize Sanayi Bölgesi, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi, Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Odası, UMS Çelik Servisi, LAPİS, YD Yazılım firmaları AR-GE sergisinde bulundular.Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-1Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-2Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-3Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-4Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-5Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-6Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-7Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-8Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-9Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-10Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-11Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-12Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-13Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-14Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-15Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-16Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-17Kariyer-Gunleri-ve-AR-GE-Sergisi-18