YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ Üniversite eğitiminde yeni bir soluk...

Yerleşke

  Anasayfa › Yerleşkede Yaşam › Yerleşke  

Yerleşke Bilgileri

Etlik Yerleşkesi

   Başkentimiz Ankara’nın gözde semtlerinden biri olan Etlik’te bulunan  yerleşkemiz, sosyal çevresi ile de öğrencilerimize doyurucu bir ortam sunacak. Hemen yanı başında bulunan Antares Alışveriş Merkezi, açık ve kapalı spor alanları, Bowling Salonları, basketbol ve futbol alanları gibi öğrencilerin her türlü aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri mekanlarla çevrili olan yerleşkemizin hemen yanı başında, Türkiye’nin en büyük kapalı yüzme havuzu da sizleri bekliyor. Keçiören Belediyesi’ne ait yüzme havuzu ve spor merkezlerinden öğrencilerimiz özel indirimlerle faydalanabilecekler. Hazırlık sınıfı  ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz  2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Etlik Yerleşkemizde öğrenim göreceklerdir.

Etlik Adres: Halil Sezai Erkut Cad. Sazak Sok. No: 2 Keçiören / Ankara
Tel : (0 312) 323 01 34
Fax: (0 312) 321 87 46
 Cinnah Yerleşkesi

    2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi,  Hukuk Fakültesi ve Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda öğrenim görecek olan öğrencilerimiz Cinnah Yerleşkesi ‘’ Güvenevler Mahallesi Güneş Sok. No:11 Kavaklıdere, Çankaya / ANKARA’’ adresinde; Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde öğrenim görecek olan Yüksek Lisans / Doktora ve ÖYP öğrencilerimiz  Cinnah Yerleşkesi Güvenevler Mahallesi Cinnah Cad. No:16 Çankaya / ANKARA adresinde öğrenim göreceklerdir.

Cinnah Adres: Güvenevler Mahallesi Güneş Sok. No:11 Kavaklıdere, Çankaya/ANKARA

Tel: (0 312) 466 75 33 -  74 08
 

 Ulus Yerleşkesi

    Üniversitemiz kurulduğundan bu yana Ankara Ulus bölgesinde yer alan eski Ankara İl Özel İdare Meclisi binası, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlük Ek Birimi olarak kullanmakta ve idari hizmetler Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ulus Yerleşkesi'ndeki bu birimde yürütülmektedir. Aynı zamanda 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Fen Bilimleri Enstitüsü’ne kayıtlı yüksek lisans/doktora öğrencilerimiz öğrenimlerine bu adreste devam edeceklerdir.

İslami İlimler Fakültesi Öğrencilerimiz ise Ulus Yerleşkesi ‘’ Hacıbayram Mah. Hükümet Meydanı No:2 Ulus Altındağ/Ankara’’adresindeki birimimizde öğrenim göreceklerdir.

Ulus Adres: Çankırı Cad. Çiçek Sok. No: 3  Ulus - Altındağ / Ankara
Tel : 0324 15 03-04-05-06-07-08-09
Fax: 324 15 01
 Esenboğa Yerleşkesi

    Esenboğa Merkez Yerleşkemiz, tarihi Ankara ile özdeşleşmiş olan 1402 Ankara Savaşı’nın yapıldığı alanda bulunmaktadır. Ankara şehir merkezine araçla 20 dakika; Esenboğa Havalimanı’na ise 3-4 dakika mesafededir.  Ana yerleşkemizin inşaat ve alt yapı çalışmalarımız başlamıştır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Merkez Yerleşkesi bölgesinde yer alan birimimizde ‘’ Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası Dökümantsayon Merkezi ‘’ hizmete girmiştir. . Buradaki binamızda  TÜBİTAK ULAKBİM’den devraldığımız 1 Milyon’a yakın  basılı süreli yayınlar araştırmacıların hizmetine sunulmuştur. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi mensubu olmayanlar makale isteklerini ULAKBİM TÜBESS ( Türkiye Belge Sağlama Sistemi ) üzerinden yapabilir.

Esenboğa Adres : Esenboğa Mah. Atatürk cd. Çubuk/AnkaraBilkent Yerleşkesi

Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde öğrenim görecek olan yüksek lisans/doktora öğrencileri ve araştırma görevlilerimiz Üniversitemizin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olan Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de yer aldığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilkent Yerleşkesinde öğrenim görmektedirler. Bilkent Yerleşkemiz, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı Tıp Fakültesi lisans eğitimine de ev sahipliği yapacaktır.
 
Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Bilkent Yerleşkesinde eğitim görmektedir.

Bilkent Adres:  Bilkent Yolu 3. Km. Çankaya Ankara
 


Keçiören Yerleşkesi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz Keçiören Yerleşkemizde 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Keçiören Yerleşkemizde öğrenim göreceklerdir.

Keçiören Adres:  Yayla Mahallesi Yozgat Bulvarı 1480/2 Sokak Keçiören/ANKARA


 

Yaşamkent Yerleşkesi

    Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencileri, Sağlık Bilimleri Fakültesi Lisans ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek lisans/doktora öğrencileri 2013-2014 eğitim-Öğretim Yılında öğrenimlerine Yaşamkent Yerleşkemizde devam edeceklerdir.

Yaşamkent Adres: 3035 Cadde No:74 Yaşamkent/ANKARA