ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ Geçmişten Geleceğe...

HABERLER

  Anasayfa › HABERLER  

Üniversitemizde Çanakkale Savaşı Üzerinde AYBÜ Öğrenci Paneli Gerçekleştirildi

Çanakkale Savaşlarının 102. yıldönümünde Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültemizin organizasyonunda Çanakkale Savaşı Üzerinde AYBÜ Öğrenci Paneli gerçekleştirildi.

Program şehitlerimiz için yapılan saygı duruşuyla başladı. Ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Çanakkale Savaşlarının sinevizyonundan sonra Üniversitemiz Tarih Bölümü öğrencilerinden İzzet Gökhan Şimşek’in Oturum Başkanlığında panel başladı. Panelde Felsefe Bölümünden Rabia Nur Akmaz “Çanakkale Ruhunu Anlamak”, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Halit Yusuf Çöğender “Çanakkale Savaşlarında Heyet-i Edebiye”, Tarih Bölümünden Yunus Emre Erentöz “Çanakkale Cephesinde Savaş Stratejisi ve Savaş Teknoloisi”, Ceyda Çınar “Çanakkale Savaşlarında Propoganda”, Sosyoloji Bölümünden Aynur Hodoman “Çanakkale Savaşlarının Sosyolojik Yansıması” konulu sunum gerçekleştirdiler.

Sunumların ardından Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Mert Hasan Karasu ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden Kadir Yılmaz, Çanakkale ruhunu anlatan şiirler okudular.

Üniversitemiz öğretim görevlileri ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen program Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Sıddık Çalık’ın Çanakkale Savaşları Belge ve Fotoğraf Sergisi’nin ardından sona erdi.Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-1Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-2Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-3Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-4Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-5Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-6Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-7Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-8Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-9Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-10Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-11Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-12Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-13Çanakkale-Savaşı-Üzerinde-AYBÜ-Öğrenci-Paneli-14